środa, 25 marca 2015

Samorobione Odmładzające Serum z Roślinnymi Komórkami Macierzystymi

Dlaczego do tej pory nie podzieliłam się z Wami swoim najlepszym przepisem, sama nie wiem, czas to naprawić.
Potrzebne nam będą następujące składniki 3 ml RKM, kwas hialuronowy (najlepiej różny) łącznie 3 ml, pantenol 1 ml, kolagen 1 ml, elastyna 1 ml, jedwab 1 ml, sorbitol 1 ml, gliceryna 1 ml, vitasource 2 ml, wąkrota 1 ml. Oczywiście pojemniczek na serum, łyżeczka miarowa i coś do dezynfekcji.
Ja robię najprościej jak się da, wlewam wszystko od razu do pojemniczka na serum i wszystko bardzo dokładnie mieszam, zamykam i gotowe. Ten skład i te ilości pasują mi idealnie. Nie dodaję eco konserwantu, bo niektóre ze składników już go zwierają (w minimalnej ilości, ale jednak) i to wystarcza, nigdy nic z nim się nie stało. Latem i na wyjazdy robię pół porcji i jest git.
Jeżeli nie mamy jakiegoś składnika, to możemy go zastąpić np. sorbitol innym nawilżaczem, jeżeli mamy tylko dwa, lub jeden hialuron to też nie szkodzi (tylko ilościowo niech będą to 3 ml) możemy pominąć wąkrotę (czasami tak robię, a do konkretnej ilości dobijam wodą różaną). Zimą dodaję ceramidy, tylko wtedy nie daję kolagenu (razem zmniejszają swoje działanie) i elastyny. Kolagen z elastyną nakładam wtedy wieczorem jako szybkie serum w zagłębieniu dłoni.
Serum ma lekko żelową konsystencję, pięknie się wchłania. Nakładam rano na wilgotną od toniku buzię (wystarcza jedna pompka na twarz i szyję) na to idzie krem.
Następnym rewelacyjnym przepisem jest serum z Metabiotics Resveratrol. Skład identyczny, tylko zamiast Roślinnych Komórek Macierzystych daję MR i stosuję naprzemiennie. Jednego ranka jedno serum, drugiego drugie.
Nie będę się rozpisywała o działaniu, mogę tylko stwierdzić, że wygląd mojej skóry cofnął się o dobre 10 lat wg. mnie to najlepsze kosmetyki dla skóry wymagającej 'podparcia' :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz