poniedziałek, 10 marca 2014

Soda oczyszczona

W każdej nawet najmniejszej spiżarni znajdzie się soda oczyszczona. Przyda się jako składnik np. do toników z kwasem glikolowym, ale przede wszystkim jest świetnym dodatkiem do szamponów oczyszczających.
Soda bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy i można ją stosować bez względu na to jaką mamy skórę głowy i jakie włosy, tylko częstotliwość inna. Przy włosach suchych jeden raz w miesiącu, przy normalnych dwa razy, przy tłustych i łupieżu raz na 8-10 dni.
Dobrze jest to robić nawet wtedy, jak nie mamy kłopotów z włosami czy skalpem, ale po to aby pozbyć się wszelkich nadbudowujących się rzeczy, których nie jesteśmy w stanie się pozbyć przy klasycznym myciu (chodzi o środki do stylizacji, wszelkie chemiczne składniki naszych kosmetyków, których nie tak łatwo się pozbyć przy normalnym myciu, kurz, wydzielina naszej skóry itd.)

Ja robię to tak, biorę płaską łyżeczkę od herbaty sody i mieszam w miseczce z maleńką ilością wody (tylko żeby się soda rozpuściła) dodaję szampon, mieszam i chwilkę zostawiam, myję tym włosy. Później maseczka lub odżywka. Włosy są lekkie, doczyszczone. Mam włosy normalne z tendencją do przesuszu (gdybym o nie naturalnie nie dbała, miałabym na głowie sianko) stosuję sodę raz w miesiącu, zimą zdarza się nawet co trzy tygodnie. Szkody mi nie robi, a sprawia że w naturalny sposób dokładnie oczyszczam skórę głowy, no i włosy oczywiście.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz