sobota, 1 lutego 2014

Roślinny kompleks ceramidowy

Ceramidy są głównym składnikiem spoiwa wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe w warstwie rogowej naskórka. Ilość ceramidów zmniejsza się każdego dnia w naskórku i włosach m.in.poprzez niewłaściwą pielęgnację, choroby, stres, zanieczyszczone środowisko, promieniowanie UV, ilość ceramidów spada również wraz z wiekiem. W wyniku niedoboru ceramidów naskórek staje się cieńszy, mniej elastyczny. Nie musimy się martwić, ceramidy można  uzupełnić, a tym większa będzie ich skuteczność w działaniu, im większe będzie podobieństwo do tych obecnych w naszej skórze.
Pomoże przy:
- skłonnościach do łuszczenia, podrażnieniach i zaczerwienieniach,
- kuracjach retinoidami,
- skórze suchej, mało elastycznej, nadwrażliwej, z tendencją do zmarszczek,
- przy pielęgnacji osłabionych i przesuszonych włosów,
- po wyniszczających zabiegach fryzjerskich,
- ochrona skóry zimą (niweluje działanie gwałtownych zmian temperatury, naczynka nie wytrzymują szybkiego skurcz-rozkurcz i pajączki gotowe).
Ten ostatni punkt przemawia do mnie najbardziej, ceramidy kupuję pod koniec lata i używam każdego dnia, aż do wyrównania temperatur. Przy moich suchych włosach też zdają egzamin.

Roślinny kompleks ceramidowy występuje jak gęsta biała emulsja.
Rozpuszcza się w wodzie.
Zalecane stężenie 3-5% skóra sucha, starzejąca się, 3-15% naprawa uszkodzonej bariery skórnej, 1-2% w preparatach do włosów.
Doskonale sprawdza się jako dodatek do gotowych kosmetyków.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz